Turinys:
Teisių perlaikymas – procesas, kurio metu vairuotojo pažymėjimas laikinai atiduodamas įgaliotai institucijai (pavyzdžiui, policijai). Tai gali nutikti dėl įvairių priežasčių, dažniausiai – pažeidus kelių eismo taisykles.
Teisių perlaikymo terminas priklauso nuo pažeidimo sunkumo ir gali būti nuo kelių mėnesių iki kelių metų. Kiekvienas atvejis yra individualus ir sprendžiamas atsižvelgiant į visas aplinkybes.
Informaciją apie teisių atėmimą galima rasti VMI arba policijos sistemose.
Teisių perlaikymas yra priverstinė priemonė taikoma vairuotojams pažeidusiems kelių eismo taisykles. Tai reiškia, kad vairuotojo pažymėjimas laikinai atiduodamas įgaliotai institucijai ir asmuo nebegali vairuoti nustatytą laikotarpį.
KET reikalavimai, kuriuos pažeidus reikia baigti papildomus mokymus:
Perlaikyti vairavimo teorijos bei praktikos egzaminus Regitroje reikia tokiu atveju, kai teisė vairuoti buvo atimta metams arba ilgesniam laikotarpiui.
Privaloma perlaikyti vienos aukštesnės kategorijos egzaminus, pvz. jeigu turite B ir C kategorijas, reikės perlaikyti C kategoriją. Jeigu turite ir A kat., tuomet reiks laikyti egzaminą ir A kat. ir t.t.
Klasifikuojant sudėtingumu – transporto priemonių kategorijos nuo lengviausios iki sunkiausios yra iš dėstomos taip: B1, B, BE, C1/D1 (pasirinktinai arba C1, arba D1), C1E/D1E (pasirinktinai arba C1E, arba D1E), C, D, DE, CE. Jei prarastame vairuotojo pažymėjime buvo nurodytos taip pat ir A1, A2, ar A kategorijos – bus tikrinami ir šios kategorijos vairavimo įgūdžiai.
Jei teisė vairuoti atimta trumpiau nei metams (vairuotojui esant blaiviam)
Teisės vairuoti transporto priemones grąžinimo kaina yra 3,50 eur.
Jei teisė vairuoti atimta metams ar ilgiau (vairuojant blaiviam, neapsvaigusiam)
Teisės vairuoti transporto priemones grąžinimo kaina yra 3,50 eur.
Teorinių žinių patikrinimas - 10,00 eur.
Praktikos egzamino kainos kinta priklausomai nuo kategorijos ir ar laikysite su savo transporto priemone, ar Regitros.
Jei teisė vairuoti atimta trumpiau nei metams (esant neblaiviam ar apsvaigusiam)
Teisės vairuoti transporto priemones grąžinimas kaina yra 3,50 eur.
Jei teisė vairuoti atimta metams ar ilgiau (vairuojant neblaiviam ar apsvaigusiam)
Teisės vairuoti transporto priemones grąžinimo kaina yra 3,50 eur.
Teorinių žinių patikrinimas - 10,00 eur.
Praktikos egzamino kainos kinta priklausomai nuo kategorijos ir ar laikysite su savo transporto priemone, ar Regitros.
Tinkamai pasiruoškite valstybiniam Regitros teorijos egzaminui su VairavimoTestai.lt ir išlaikykite egzaminą iš pirmo karto!
Nemokamas KET testasJei per vienus metus nuo pažeidimo padarymo nebaigėte papildomų vairuotojų mokymų – Jūs praradote teisę vairuoti ir Jūsų pažymėjimas nebus keičiamas į galiojantį 10 metų. Įgyti teisę vairuoti galėsite tik perlaikius vairavimo egzaminus, tuomet bus išduodamas naujas 3 metus galiojantis vairuotojo pažymėjimas.
Teisės vairuoti transporto priemones grąžinimo kaina yra 3,50 eur.
Teorinių žinių patikrinimas - 10,00 eur.
Praktikos egzamino kainos kinta priklausomai nuo kategorijos ir ar laikysite su savo transporto priemone, ar Regitros.
Norėdami patikrinti ar Jūsų vairuotojo pažymėjimas galioja – turite atlikti šiuos žingsnius:
281 straipsnis. Kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimas nurodo, kad:
Tas, kas vairavo kelių transporto priemonę būdamas neblaivus ar apsvaigęs nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų ir pažeidė kelių eismo saugumo ar transporto priemonės eksploatavimo taisykles, jeigu dėl to įvyko eismo įvykis, dėl kurio buvo nesunkiai sutrikdyta kito žmogaus sveikata arba nukentėjusiam asmeniui padaryta didelės turtinės žalos, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.
Tas, kas vairuodamas kelių transporto priemonę pažeidė kelių eismo saugumo ar transporto priemonės eksploatavimo taisykles, jeigu dėl to įvyko eismo įvykis, dėl kurio buvo sunkiai sutrikdyta kito žmogaus sveikata, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų. O jeigu tai padarė būdamas neblaivus ar apsvaigęs nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, baudžiamas laisvės atėmimu iki šešerių metų.
Tas, kas vairuodamas kelių transporto priemonę pažeidė kelių eismo saugumo ar transporto priemonės eksploatavimo taisykles, jeigu dėl to įvyko eismo įvykis, dėl kurio žuvo žmogus, baudžiamas laisvės atėmimu iki aštuonerių metų. O jeigu tai padarė būdamas neblaivus ar apsvaigęs nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, baudžiamas laisvės atėmimu nuo trejų iki dešimties metų.
281(1) straipsnis. Transporto priemonių vairavimas, kai vairuoja neblaivus asmuo nurodo, kad:
Tas, kas vairavo motorinę transporto priemonę, traktorių ar savaeigę mašiną arba mokė praktinio vairavimo būdamas neblaivus, kai jam nustatytas 1,51 ir daugiau promilių neblaivumas, arba vengė neblaivumo patikrinimo, kai jam buvo nustatyti neblaivumo požymiai, arba vartojo alkoholį po eismo įvykio iki jo aplinkybių nustatymo ir jam nustatytas 1,51 ir daugiau promilių neblaivumas, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.
420 straipsnis. Pavojingas ir chuliganiškas vairavimas, Kelių eismo taisyklėse nustatyto draudimo lenkti ar įvažiuoti į priešpriešinio eismo juostą pažeidimas nurodo, kad:
Chuliganiškas vairavimas, t. y. pavojų eismo saugumui arba savo ar kitų žmonių saugumui keliantis Kelių eismo taisyklių pažeidimas dėl chuliganiškų paskatų, užtraukia baudą vairuotojams nuo keturių šimtų penkiasdešimt iki penkių šimtų penkiasdešimt eurų ir neturintiems teisės vairuoti transporto priemones asmenims – nuo septynių šimtų penkiasdešimt iki vieno tūkstančio eurų. O visa tai padarius neblaiviam (ne mažiau negu 0,41 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės) arba apsvaigusio nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų asmens, taip pat vengusio apsvaigimo patikrinimo arba alkoholį (nustatytas ne mažiau negu 0,41 promilės neblaivumas), narkotines, psichotropines ar kitas psichiką veikiančias medžiagas vartojusio iki patikrinimo asmens, užtraukia baudą vairuotojams nuo devynių šimtų iki vieno tūkstančio dviejų šimtų eurų.
Transporto priemonių vairavimas, kai tai daro pradedantieji vairuotojai būdami neblaivūs (daugiau kaip 0 promilių, bet ne daugiau negu 0,4 promilės), užtraukia baudą vairuotojams nuo dviejų šimtų trisdešimt iki trijų šimtų eurų.
Važiavimas be teisių yra vienas iš rimtesnių kelių eismo taisyklių pažeidimų. Jis užtraukia ne tik administracinę, bet ir baudžiamąją atsakomybę. Tai reiškia, kad asmuo vairuoja transporto priemonę neturėdamas tam teisės, t.y. neturi galiojančio vairuotojo pažymėjimo arba jam yra atimta teisė vairuoti.
Važiuojant be teisių galima bauda nuo 300 iki 450 eurų ir policijos pareigūnai turi teisę nuvežti transporto priemonę į saugomą aikštelę.
Neeksploatuojamos ar negalimos eksploatuoti transporto priemonės laikymas bendro naudojimo vietose. |
Įspėjimas |
Sustojimas ir stovėjimas vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles draudžiama sustoti ir stovėti, sustojimas ir stovėjimas nesilaikant kelio ženklų ir ženklinimo reikalavimų, važiavimo tvarkos gyvenamosiose zonose ir kiemuose pažeidimas. |
Bauda – 30-90 eur. |
Važiavimas esant draudžiamam šviesoforo signalui arba reguliuotojo gestui, nesustojimas prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal taisykles. |
Bauda – 60-90 eur. Gali būti skiriamas 1-6 mėn. teisių atėmimas. |
Chuliganiškas vairavimas, t. y. pavojų eismo saugumui arba savo ar kitų žmonių saugumui keliantis Kelių eismo taisyklių pažeidimas dėl chuliganiškų paskatų. |
Bauda – 450-550, o be VP 750-1000 eur. Privalomas 12-24 mėn. teisių atėmimas. |
Perdavimas vairuoti transporto priemonę neblaiviam arba apsvaigusiam nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų asmeniui. |
Bauda – 90-140 eur. |
Ne, perlaikyti Regitros egzaminus reikia tik tada, kai teisė vairuoti atimama metams arba ilgiau.