Transporto priemonių kategorijos: aprašymai ir informacija

Transporto priemonių kategorijos

Turinys:

Transporto priemonių kategorijos

Norint vairuoti tam tikrą transporto priemonę – privalu įgauti tokią teisę. Tai galite padaryti išlaikę „Regitros“ organizuojamus ir administruojamus teorijos bei praktikos egzaminus. Priklausomai nuo norimos kategorijos – reikia išlaikyti ir atitinkamą egzaminą.

Motociklų, mopedų, keturračių kategorijos

AM

AM – mopedai bei lengvieji keturračiai motociklai, kurių variklio darbinis tūris ne didesnis nei 50 cm³. Minimalus amžius, nuo kurio leidžiama įgyti AM teisę vairuoti – 15 metų.

A1

A1 – motociklai, kurių variklio darbinis tūris didesnis kaip 50 cm³, bet ne didesnis kaip 125 cm³ ir jų galia neviršija 11 kW. Kategorija taip pat apima ir triračius, kurių  galia ne didesnė kaip 15 kW. Minimalus amžius, nuo kurio leidžiama įgyti teisę vairuoti – 16 metų.

A2

A2 kategorija apjungia motociklus, kurių galia ne didesnė nei 35 kW, o galios ir svorio santykis ne didesnis kaip 0,2 kW/kg. Taip pat kurie nėra kilę iš daugiau kaip du kartus galingesnės transporto priemonės. Minimalus amžius, nuo kurio suteikiama galimybė vairuoti – 18 metų.

A

A – triračiai, kurių galia didesnė kaip 15 kW, ir motociklai. Minimalus amžius, nuo kurio leidžiama įgyti teisę vairuoti – 20 metų. Tiesa, norint vairuoti triratį, kurių galia didesnė kaip 15 kW, suteikiama nuo 21 metų.

Planuojant įgyti teisę vairuoti A kategorijos motociklus – reikia turėti dvejų metų A2 kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą. Reikalavimas turėti dvejų metų A2 kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą yra netaikomas 24 metų sulaukusiems vairuotojams.

B1

B1 – keturračiai motociklai. Minimalus amžius, nuo kurio suteikiama galimybė vairuoti – 16 metų.

Lengvųjų automobilių kategorijos

B

B kategorija apjungia automobilius, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3 500 kg., ir kurie skirti ir suprojektuoti vežti ne daugiau kaip aštuonis keleivius (neįskaitant vairuotojo).

Taip pat:

  • šie automobiliai gali būti sujungti su priekaba, kurios didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 750 kg;
  • šie automobiliai taip pat gali būti sujungti su priekaba, kurios didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 750 kg, tačiau šio junginio didžiausioji leidžiamoji masė turi būti ne didesnė kaip 3 500 kg (galima vairuotojo pažymėjime turint įrašytą kodą (96). Šis kodas įrašomas išlaikius atitinkamą praktinio vairavimo egzaminą.).

Minimalus amžius, nuo kurio suteikiama galimybė vairuoti – 18 metų.

BE

BE – B kategorijos automobilio ir priekabos, kurios didžiausioji leidžiamoji masė virš 750 kg, junginiai. Minimalus amžius, nuo kurio leidžiama įgyti teisę vairuoti – 18 metų.

Naujausi KET testai, KET bilietai internetu

Tinkamai pasiruoškite valstybiniam Regitros teorijos egzaminui su VairavimoTestai.lt ir išlaikykite egzaminą iš pirmo karto!

Nemokamas KET testas

Sunkvežimių ir vilkikų kategorijos

C1

C1 – automobiliai, kurie nepriskiriami D1 ir D kategorijoms ir kurių didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 3 500 kg, bet ne didesnė kaip 7 500 kg. Jie suprojektuoti taip, kad būtų galima vežti ne daugiau nei 8 keleivius (neskaitant vairuotojo). Minimalus amžius, nuo kurio suteikiama galimybė vairuoti – 18 metų.

C

C – automobiliai, kurie nėra priskirti D1 ir D kategorijoms. Jų didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 3 500 kg. Šios kategorijos automobiliai gali būti sujungti su priekabomis, kurių didžiausioji leidžiamoji masė iki 750 kg. Minimalus amžius, nuo kurio leidžiama įgyti teisę vairuoti – 21 metai, išskyrus asmenis, kurie nustatyta tvarka yra įgiję pradinę profesinę kvalifikaciją vežti krovinius.

C1E

C1E – C1 kategorijos automobilių ir priekabų, kurių didžiausioji leidžiama masė didesnė nei 750 kg, junginiai, taip pat tokie junginiai, kurie yra sudaryti iš B kategorijos vilkiko ir priekabos, kurios didžiausioji leidžiama masė didesnė nei 3 500 kg. Minėtų junginių leidžiamoji masė turi būti ne didesnė nei 12 000 kg. Minimalus amžius, nuo kurio suteikiama galimybė vairuoti – 18 metų.

CE

CE – C kategorijos lengvųjų automobilių ir jų priekabų junginiai, kurių didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 750 kg. Minimalus amžius, kuris suteikia galimybę laikytis teises yra – 21 metai. Tiesa, išskyrus asmenis, kurie nustatyta tvarka yra įgiję pradinę profesinę kvalifikaciją vežti krovinius.

Autobusų kategorijos

D1

D1 – automobiliai, kurie yra skirti vežti keleivius ir kurie turi daugiau nei aštuonias, bet ne daugiau kaip šešiolika sėdimų vietų (be vairuotojo). Šie automobiliai gali būti sujungti su priekabomis, kurių didžiausioji leidžiamoji masė iki 750 kg. Minimalus amžius, nuo kurio leidžiama įgyti teisę vairuoti – 21 metai, išskyrus asmenis, kurie nustatyta tvarka yra įgiję pradinę profesinę kvalifikaciją vežti keleivius.

D

D – tai yra automobiliai, kurie suprojektuoti vežti keleivius ir turi daugiau kaip aštuonias sėdimas vietas (be vairuotojo vietos). Šie automobiliai gali būti sujungti su priekaba, kurios didžiausioji leidžiamoji masė iki 750 kg. Minimalus amžius, nuo kurio leidžiama įgyti teisę vairuoti – 24 metai, išskyrus asmenis, kurie nustatyta tvarka yra įgiję pradinę profesinę kvalifikaciją vežti keleivius.

D1E

D1E – D1 kategorijos automobilių ir priekabų, kurių didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 750 kg, junginiai. Minimalus amžius, nuo kurio leidžiama įgyti teisę vairuoti – 21 metai, išskyrus asmenis, kurie nustatyta tvarka yra įgiję pradinę profesinę kvalifikaciją vežti keleivius.

DE

DE – D kategorijos automobilių ir prijungtų priekabų, kurių didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 750 kg, junginiai. Minimalus amžius, nuo kurio suteikiama galimybė įgyti teisę vairuoti – 24 metai, išskyrus asmenis, kurie nustatyta tvarka yra įgiję pradinę profesinę kvalifikaciją vežti keleivius.

T

Troleibusai, tai yra nebėginės transporto priemonės, kurios yra sujungtos su išoriniu elektros šaltiniu. Minimalus amžius, nuo kurio suteikiama galimybė įgyti teisę vairuoti – 21 metai.

KET bilietų kainos vos nuo
0,28 /val.