Papildomi kursai pažeidus KET: tvarka, sąlygos ir kt.

Papildomi kursai pažeidus KET

Turinys:

Papildomi kursai pažeidus KET

Papildomi KET kursai ne visada yra privalomi. Mokyklos suteikia galimybę norintiems pasigilinti į tam tikras temas – tai ir padaryti. Tiesa, kai kuriais atvejais KET kursai yra būtini ir skiriami tuomet, kai asmuo pažeidė kelių eismo taisykles. Jų nebaigus – nebus galimybės dalyvauti eisme.

Šie kursai yra skiriami asmenims, kurie neturėdami 2 metų vairuotojo stažo padarė tam tikrus KET pažeidimus arba asmenims, kurie yra praradę teisę vairuoti. Priklausomai nuo situacijos – kursai yra privalomi tam, kad būtų atgauta arba išsaugota teisė vairuoti.

Kada skiriami papildomi KET kursai?

Mokymo kursai privalomi naujiems vairuotojams, kurie neturėdami 2 metų stažo padarė KET pažeidimus. Pradedantysis vairuotojas – tai asmuo, neseniai įgijęs teisę vairuoti lengvąjį automobilį ar motociklą. Dveji metai yra laikotarpis, per kurį vairuotojas laikomas pradedančiuoju ir jam taikomi tam tikri apribojimai bei reikalavimai. Pradedantiesiems vairuotojams gali būti taikomi papildomi apribojimai, pavyzdžiui, apribojimai dėl alkoholio vartojimo prieš sėdant prie vairo. Statistika rodo, kad pradedantieji vairuotojai dažniau patenka į eismo įvykius, todėl svarbu būti ypač atidžiam ir atsakingam vairuojant.

Pradedantiesiems vairuotojams išduodamas specialus, 3 metų galiojimo laikotarpį turintis vairuotojo pažymėjimas. Šis laikotarpis skirtas tam, kad vairuotojas galėtų įgyti daugiau patirties ir įgūdžių vairuojant.

Po 2 metų nuo pažymėjimo išdavimo dienos pradedantysis vairuotojas turi galimybę pasikeisti šį pažymėjimą į įprastą, 10 metų galiojantį vairuotojo pažymėjimą, tačiau tam yra keli sąlygos.

  • Vairuotojas per šiuos dvejus metus neturi būti sukėlęs eismo įvykio, dėl kurio buvo sutrikdyta kito eismo dalyvio sveikata.
  • Vairuotojas neturi būti padaręs sunkių Kelių eismo taisyklių pažeidimų už kuriuos numatytas papildomas vairuotojų mokymas.

„Klevams“ papildomas KET vairuotojų mokymas yra skiriamas už šiuos pažeidimus:

  • vairuotojų pareigų pėstiesiems;
  • lenkimo taisyklių;
  • draudimo vairuotojams naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis;
  • eismo reguliavimo signalų nesilaikymu, taip pat ir įspėjamųjų signalų naudojimo;
  • važiavimo per sankryžas;
  • vairuotojų naudojimosi saugos diržais;
  • motociklininko šalmais pažeidimais;
  • nustatyto greičio viršijimu daugiau kaip 10 km/h ir transporto priemonių vairavimu;
  • kai nustatomas lengvas neblaivumo laipsnis (nuo 0 promilės iki 0,4 promilės);
  • taip pat sukėlusių eismo įvykį, kurio metu buvo sutrikdyta eismo dalyvių sveikata.

Asmenims, kurie neturėdami 2 m. stažo atliko vieną iš anksčiau minėtų pažeidimų ir per vienerius metus nuo pažeidimo datos nepraėjo papildomo vairavimo kursų – nebus grąžinta teisė vairuoti ir nebus leidžiama pakeisti savo vairuotojo pažymėjimo arba laikyti kitų kategorijų egzaminų. Per nustatytą laiką neišklausius kurso, o tai atlikus tik po vienerių metų laikotarpio – vėl iš naujo išlaikius vairuotojo pažymėjimą prieš tai turėtas stažas negalios ir vėl skaičiuosis nuo pradžių.

Vairuotojams, kuriems buvo atimta teisė vairuoti dėl KET pažeidimų

Kursai taip pat būtini tiems asmenims, kuriems dėl KET pažeidimų jau buvo atimta teisė vairuoti, norint vėl gauti vairuotojo pažymėjimą. Dokumentas, kuris nurodo, kad vairuotojui reikalingi papildomi vairuotojų mokymo kursai – administracinio teismo sprendimas arba policijos nutarimas.

Teisė atimti iš asmens vairuotojo pažymėjimą gali būti skiriama dėl daugelio įvairių priežasčių. Nors kiekviena situacija yra individuali ir bausmės gali skirtis priklausomai nuo pažeidimo sunkumo – dažniausiai vairuotojo pažymėjimas atimamas už šiuos nusižengimus:

  • Vairavimas apsvaigus nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų. Tai vienas dažniausių ir pavojingiausių pažeidimų, keliantis grėsmę tiek vairuotojui, tiek kitiems eismo dalyviams.
  • Ypač didelis greičio viršijimas gyvenamosiose vietovėse, sankryžose ar kitose pavojingose atkarpose gali lemti teisės vairuoti atėmimą.
  • Aštrus manevravimas, lenkimas draudžiamoje vietoje, pavojingas atstumas iki kitų transporto priemonių – visi šie veiksmai gali būti įvertinti kaip chuliganiškas vairavimas.
  • Važiavimas raudonu šviesoforo signalu, kai draudžiama judėti, yra vienas iš dažniausių pažeidimų, už kurį gali būti atimta teisė vairuoti.

Norint sužinoti ar Jums buvo atimta teisę vairuoti – pirmiausia vertėtų pasitikrinti ar negavote pranešimo apie paskirtą baudą. Dažniausiai tokio tipo pranešimas ateina registruotu laišku į namus arba el. paštu būnate informuojami apie tai, jog VMI savitarnoje gavote pranešimą.

Papildomų kursų pažeidusiems KET tvarka

Į šiuos kursus galite registruotis bet kurioje juos teikiančioje vairavimo mokykloje, vidutiniškai kursai trunka pusę dienos ir kainuoja apie 100 €. Užsiregistravus ir atvykus į kursus – su savimi būtina turėti šiuos dokumentus: asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, administracinio teismo sprendimą arba policijos nutarimą dėl padaryto pažeidimo, vairuotojo pažymėjimą (jeigu nėra atimtas), pažeidimo aprašą.

Tiesa, skirtingose vairavimo mokyklose pažeidimo aprašo pildymo ir pateikimo tvarka skiriasi, kai kur aprašas užpildomas kursų metu, kai kur jį reikia turėti užpildytą ir iš anksto paruoštą prieš atvykstant į kursus, dėl daugiau informacijos rekomenduojame pasitikslinti su vairavimo mokykla, kurioje planuojate šiuos kursus laikyti.

Nors bendra mokymo programa yra standartizuota, tačiau kiekviena mokykla gali turėti savo mokymo metodus ir priemones. Pasirinkite tokią mokyklą, kurios metodika Jums labiausiai tinka.

Kursus sudaro:

  • 45 min. trukmės individuali KET pažeidimo analizė ir diskusija su psichologu. Šios analizės tikslas yra suprasti savo nesaugaus vairavimo priežastis, aplinkybes, pasekmes ir suprasti, kaip būtų galima jų išvengti.
  • 45 min. trukmės saugaus ir ekonomiško vairavimo mokymas. Jis nėra privalomas pradedantiesiems vairuotojams, kuriems papildomas vairuotojų mokymas privalomas už KET pažeidimus, padarytus su A1, A2, A ir B1 kategorijų transporto priemonėmis ir vairuotojams, kuriems atimta teisė vairuoti, norintiems susigrąžinti teisę vairuoti AM, A1, A2, A ir B1 kategorijų transporto priemones.
  • 90 min. trukmės psichologijos mokymo kursas:

Jo metu aptariamos šios temos:

  1. vairuotojo asmenybės bruožų, savybių, asmeninių vertybių, stereotipų įtaka elgesiui kelyje;
  2. emocijos, jų suvokimas ir valdymas vairuojant motorinę transporto priemonę;
  3. alkoholio, narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo, taip pat streso, miego trūkumo, nuovargio, ligos įtaka vairuotojo dėmesingumui, situacijos vertinimui, sprendimų priėmimui;
  4. vairavimo, eismo kultūra, pagarba kitiems eismo dalyviams ir atsakomybė už juos ir save;
  • 45 min. bendrasis teorijos mokymo kursas:

Jo metu yra aptariamos šios temos:

  1. KET naujovės;
  2. atsakomybė už KET pažeidimus ir jų padarymo pasekmės;
  3. eismo įvykių Lietuvoje priežastys ir pasekmės, šių įvykių statistika;
  4. rizikingos eismo situacijos ir galimybės jas numatyti;
  5. saugus, ekonomiškas ir ekologiškas vairavimas.
  • Žinių patikrinimo testas.

Žinokite savo pareigas

Svarbiausia yra žinoti, kad toks mokymas Jums paskirtas. Deja, kai kurie po eismo įvykių net nesusipažįsta su atsakomybe, kuri dažnai apima ir papildomus kursus pažeidus KET. Jų neišklausius – neturite teisės vairuoti transporto priemonės.

Pavyzdžiui, transporto priemonės vairuotojas, kuris dar net neturi 2 metų stažo, vairuodamas automobilį viršijo greitį. Elektroniniu paštu jam ateina pranešimas, jog yra padarytas Kelių eismo taisyklių pažeidimą. Asmuo laiku ir kiek reikia sumoka baudą, tačiau nesikreipia į vairuotojų mokyklą dėl papildomo kurso išklausymo. Po dvejų metų nuo vairavimo pažymėjimo gavimo jis kreipiasi į VĮ „Regitra“ dėl naujo pažymėjimo išdavimo ir štai tuomet jis sužino, kad jį gaus tik tuomet, kai perlaikys vairavimo egzaminus. Didelis siaubas, ar ne? Tikrai taip. Tačiau supraskite, kad nežinojimas nuo atsakomybės neatleidžia, tad reikia patiems atsakingai žinoti – kada būtini papildomi KET kursai.

Ar man reikalingas papildomas KET mokymas?

Ar tikrai man reikia papildomų vairavimo mokymų? – tai klausimas, kuris dažnai kyla pradedantiesiems vairuotojams, ypač kai jie padaro pirmąjį Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimą.

Papildomi mokymai privalomi, jei pradedantysis vairuotojas per pirmuosius dvejus metus nuo vairuotojo pažymėjimo išdavimo padaro KET pažeidimą, už kurį numatyta administracinė atsakomybė. Tai gali būti įvairūs pažeidimai, tokie kaip:

  • Greičio viršijimas.
  • Važiavimas draudžiamoje vietoje.
  • Nepraleidimas pėsčiųjų.
  • Važiavimas neužsisegus saugos diržo ir kt.

Konkretūs pažeidimai, už kuriuos privalomi papildomi mokymai, yra nurodyti teisės aktuose ir detaliau aprašyti šio straipsnio viršuje.

Kreipkitės į artimiausią Regitros skyrių arba skambinkite jų informacijos telefonu. Pateikę savo asmens duomenis ir pažeidimo informaciją – Regitros darbuotojai galės tiksliai pasakyti, ar Jums reikia papildomų mokymų. Kartais informacija apie būtinybę atlikti papildomus mokymus gali būti išsiųsta elektroniniu arba įprastu paštu.

Naujausi KET testai, KET bilietai internetu

Tinkamai pasiruoškite valstybiniam Regitros teorijos egzaminui su VairavimoTestai.lt ir išlaikykite egzaminą iš pirmo karto!

Nemokamas KET testas

Pasirūpinkite dokumentais

Atvykus į vairavimo mokyklą baigti papildomų KET kursų – nepamirškite su savimi pasiimti ir reikalingų dokumentų.

Su savimi reikia turėti:

  • asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
  • administracinio teismo nutartį arba policijos nutarimą, kuriuo remiantis buvo atimta teisė vairuoti;
  • vairuotojo pažymėjimą, jei jis nėra atimtas;
  • atvykdamas į mokymo kursus, vairuotojas privalo turėti užpildytą pažeidimo (-ų) aprašą. Jei jo neturėsite, jį Jums duos vairavimo mokykloje.

Baigus vairuotojų mokymą Jums bus išduodama papildomo vairuotojų mokymo baigimo pažyma ne vėliau kaip sekančią darbo dieną ir duomenys automatiškai perduodami elektroniniu būdu į VĮ „Regitra“.

Dažniausiai užduodami klausimai

Papildomi KET kursai skiriami asmenims, kurie neturėdami 2 metų vairuotojo stažo padarė tam tikrus KET pažeidimus arba asmenims, kurie yra praradę teisę vairuoti.

Ne, šią informaciją reikia žinoti patiems ir kursus praeiti savarankiškai, niekas Jūsų apie tai neinformuos.

Pradedantiesiems vairuotojams - stebėkite susijusių pažeidimų sąrašą ir ar Jūsų pažeidimas jį atitinka, kitiems vairuotojams - patikrinkite teismo arba policijos sprendimo dokumentą.

Jeigu reikia tikslesnio atsakymo - kreipkitės į pasirinktą vairavimo mokyklą arba tiesiogiai į Regitrą.

Papildomus KET kursus reikia praeiti ne vėliau kaip per metus nuo pažeidimo padarymo datos.

Nebus grąžinta teisė vairuoti ir nebus leidžiama pasikeisti vairuotojo pažymėjimo. Per nustatytą laiką neišklausius kurso, o tai atlikus tik po metų laikotarpio – vėl iš naujo išlaikius vairuotojo pažymėjimą prieš tai turėtas stažas negalios ir vėl skaičiuosis nuo pradžių.

Ši informacija Regitrai perduodama automatiškai, ne vėliau kaip per 1 d. d. po mokymų baigimo.

KET bilietų kainos vos nuo
0,28 /val.