Teorijos egzaminas

Valstybinio vairavimo teorijos egzamino tvarka VĮ “Regitroje”

teorijos egzaminas regitra

Vairavimo teorijos egzaminas VĮ “Regitroje”

Jeigu ruošiatės pradėti laikyti vairavimo egzaminus ir tapti eismo dalyviu, pravartu būtų susipažinti su būsimų egzaminų eiga, kad žinotumėte ko tikėtis. Norint gauti vairuotojo pažymėjimą Lietuvoje reikia išlaikyti du valstybinius egzaminus, kurie patikrina ir įvertina tiek praktines, tiek teorines egzaminuojamojo žinias. Šiame straipsnyje supažindinsime jus būtent su teorijos egzamino eiga.

Teorijos egzaminas laikomas pirmas, tik jį išlaikius galite laikyti vairavimo praktikos egzaminą. Prieš registruojantis į egzaminą būtina turėti galiojančią sveikatos patikrinimo pažymą bei pirmosios pagalbos kursų baigimo pažymėjimą. Registruotis galite internetu arba atvykę į „Regitros“ padalinį.

Priklausomai nuo laikomos kategorijos egzamino, jo metu gauname teste bus 30, 35 arba 40 klausimų, o jiems atsakyti laiko bus skiriama tiek, kiek teste klausimų. Pavyzdžiui, laikant B kategorijos teorijos egzaminą reikia atsakyti į 30 klausimų per 30 minučių. To nespėjus padaryti per duotą laiką, testas automatiškai baigiasi ir pateikiami rezultatai iš spėtų atsakyti klausimų. Norint išlaikyti egzaminą, reikia surinkti ne mažesnį, nei 80% teisingai atsakytų klausimų balą.

regitros testai

Laikant A1, A2, A, B1 arba B kategorijos teorijos egzaminą, jam pasiruošti galima savarankiškai, o būtent taip ir daro didžioji dalis jam besiruošiančiųjų. Kadangi teste duodami klausimai dažniausiai yra paremti kelių eismo taisyklėmis ir jų punktais, rekomenduojame bent keletą kartų prieš laikant egzaminą perskaityti visas kelių eismo taisykles, kad paprasčiau įsimintumėte įvairius punktus. Taip pat, ko gero efektyviausias ir populiariausias mokymosi būdas teorijos egzaminui yra KET testai. Tai yra testai, kurie yra sukurti tokiu pat pagrindu kaip ir valstybinis teorijos egzaminas, o juos sudaro labai panašūs klausimai į tuos, kuriuos sutiksite egzamino metu, tad nuolatinis šių testų sprendimas puikiai lavina teorines žinias ir padeda pasiruošti šiam egzaminui.

Egzaminas atliekamas kelių žmonių grupėmis, tai darant kabinete prie kompiuterių. Draudžiama su savimi turėti pašalinių daiktų ar naudotis pašalinėmis informacijos priemonėmis. Testo metu pateikiami klausimai yra sudaryti iš įvairiausių eismo situacijų bei kelių eismo taisyklių. Atsakinėti iš eilės nebūtina, jeigu dėl kurio nors atsakymo nesate tikri, galite jį praleisti ir prie jo grįžti vėliau. Neišlaikę egzamino, į jį pakartotinai galėsite registruotis po 7 kalendorinių dienų, o jį išlaikę – galėsite registruotis laikyti vairavimo praktikos egzaminą. Išlaikytas teorijos egzaminas galios tol, kol išlaikysite praktikos egzaminą, bet ne ilgiau, nei vienerius metus. Nei praktikos, nei teorijos egzaminų laikymo bandymų kiekis nėra ribojamas.

Sėkmės!

KET bilietų kainos vos nuo
0,29 /val.