Regitros praktikos vairavimo egzaminas: pasiruošimas, laikymas

Regitros vairavimo praktikos egzaminas

Turinys:

Praktikos vairavimo egzaminas

Praktinis vairavimo egzaminas „Regitroje“ daugeliui žmonių kelia įtampą, tačiau tinkamai pasiruošus – streso bus mažiau. Svarbu ne tik turėti gerus vairavimo įgūdžius, tačiau ir suprasti tvarką, kurios laikantis bus galima greitai susitvarkyti dokumentus, išlaikyti egzaminą bei užsisakyti teises.

Registracija į egzaminą

Užsiregistruoti į egzaminą galite keliais būdais:

Registracija internetu

Patogiausia yra internetu. „Regitros“ internetinis puslapis suteikia galimybę ne tik registruotis į egzaminus, tačiau taip pat ir:

  • atšaukti registraciją į egzaminus;
  • pakeisti egzaminų datą ir laiką;
  • peržiūrėti grafikus;
  • peržiūrėti laikytų egzaminų informaciją.

Registracija telefonu

Taip pat galite registruotis egzaminui telefonu +370 700 55151. Telefonu suteikiama galimybė tik užsiregistruoti į egzaminą arba jį atšaukti. Registruojantis telefonu darbuotojas Jūsų paprašys nurodyti savo asmens kodą, vardą ir pavardę. Registruojantis į praktikos egzaminą – papildomai bus prašoma nurodyti prašymo numerį. Prašymo numerio taip pat reikia ir tokiu atveju, jeigu planuojate atšaukti registraciją.

Registracija „Regitros“ padalinyje

Galiausiai, galima ir gyva, fizinė registracija, kuri yra vykdoma Jums labiausiai tinkančiame „Regitros“ padalinyje. Registruojantis jums reikia pateikti savo asmens dokumentą.

Nebegaliu dalyvauti praktikos egzamine

Pasitaiko tokių atvejų, kai užsirašėte į egzaminą, tačiau nebėra galimybės jame dalyvauti. Tokiu atveju „Regitra“ prašo, kad apie tai informuotumėte likus bent jau 24 val. iki jo pradžios. Taip suteikiama galimybė kitiems asmenims paprasčiau užsiregistruoti į atsilaisvinusią vietą. Atšaukti rezervaciją galima internetu arba telefonu.

Būtinai turite atkreipti dėmesį į tai, kad užsiregistravus į egzaminą į jį neatvykus bei apie tai neinformavus – pakartotinai jį turėsite galimybę laikyti ne anksčiau kaip po 30 kalendorinių dienų. Jei norėsite praktikos egzaminą laikyti anksčiau nei po 30 kalendorinių dienų – tokiu atveju privalote sumokėti už praktikos egzaminą į kurį neatvykote.

Atvykau, bet nepasiruošiau laikyti egzamino

Taip pat atskiro aptarimo verti tie, kurie atvyko į egzaminą, tačiau nepateikė, neįvykdė jame nurodytų sąlygų, tad negali laikyti egzamino. Tokie atvejai yra: nepateikėte visų reikiamų dokumentų, nepasirūpinote tinkama motociklininko apranga ir kt. Esant tokiai situacijai pakartotinis egzaminas gali būti laikomas ne anksčiau nei po 30 kalendorinių dienų. Jei norėsite praktikos egzaminą laikyti anksčiau nei po 30 kalendorinių dienų – privalote sumokėti už praktikos egzaminą į kurį neatvykote.

Kas gali laikyti praktikos egzaminą?

„Regitra“ nurodo, kad praktikos egzaminą gali laikyti tik tie asmenys, kurių nuolatinė gyvenamoji vieta yra deklaruota Lietuvoje (bent 185 dienas kiekvienais kalendoriniais metais. Šiuos duomenis „Regitra“ gauna automatiškai iš Gyventojų registro).

Jei asmens gyvenamoji vieta nėra deklaruota Lietuvoje arba ji buvo deklaruota mažiau kaip 185 dienas per kalendorinius metus – asmuo savo nuolatinę gyvenamąją vietą galite pagrįsti pasirinktais, tam tikrais dokumentais, kurie patvirtina asmens asmeninius ar darbo ryšius Lietuvoje.

Galimi ryšiai ir jiems reikalingi dokumentai yra:

  • Asmuo pradėjo dirbti Lietuvoje: darbo sutartis, individualios veiklos pažyma, verslo liudijimas, išrašas iš Užimtumo tarnybos ar kt.
  • Asmuo yra studentas arba moksleivis ir šiuo metu mokosi užsienio valstybėje: dokumentas iš mokymo įstaigos išverstas į lietuvių kalbą ir patvirtintas notaro.
  • Asmuo yra užsienio šalių studentas ar moksleivis ir Lietuvoje mokosi, studijuoja ne trumpiau nei 6 mėnesius: dokumentas iš mokymo įstaigos.
  • Ir kiti atvejai apie kuriuos daugiau informacijos rasite “Regitros” puslapyje.

Dokumentai, kurių reikia norint laikyti praktikos egzaminą

Planuojantiems laikyti praktikos egzaminą – būtina pasirūpinti tam tikrais dokumentais. Atvykus į egzaminą privalo turėti:

  • asmens tapatybės dokumentą;
  • vairuotojo medicininę pažymą (joje būtinai turi būti nurodyta, jog asmens sveikatos būklė yra tinkama vairuoti atitinkamos kategorijos transporto priemonę, kurios egzaminas bus laikomas).

Atminkite, kad šiais laikais medicinos įstaigos pateikia tik elektronines medicinines pažymas, kurias „Regitra“ gauna automatiškai. Popierinės paraiškos yra priimamos tik tokiu atveju, jeigu jos buvo išduotos iki 2020 m. lapkričio 11 d.

Taip pat laikyti praktikos egzaminą „Regitroje“ galima tik tokiu atveju, jeigu mokyklinės praktikos egzaminas jau yra išlaikytas. Mokykla informacija apie Jus perduoda „Regitrai“ pati, Jums dėl to nereikia niekuo rūpintis.

Praktikos egzamino vertinimas

Praktikos egzaminas yra vertinamas laikantis tų pačių, visiems laikantiems taikomų sąlygų. Galimi klaidų tipai:

  • nekritinės (NK) – veiksmas, kuris pateikia nepakankamą egzaminuojamojo įgūdžių lygį. Tačiau tas veiksmas nedaro didelės grėsmės jokiam eismo dalyviui ar netrukdo saugiai valdyti transporto priemonės.
  • specifinės pasikartojančios (SPK) – tai šešios nekritinės klaidos, kurios daromos atliekant tą patį vertinamą veiksmą;
  • kritinės (KK) – veiksmas, kuris pateikia nederamą egzaminuojamojo įgūdžių, gebėjimų lygį ar nepagarbą, neatsargumą kitų eismo dalyvių atžvilgiu. Dažniausiai kritinės klaidos gali kelti arba net kelia grėsmę kitiems kelių eismo dalyviams, taip pat gali trukdyti saugiai valdyti transporto priemonę.

Kad egzaminas būtų išlaikytas, galima padaryti ne daugiau kaip 8 nekritines klaidas ir nė vienos kritinės ir specifinės pasikartojančios klaidos.

Egzamino vertinimas yra atliekamas laikantis standartizuotų vertinimo kriterijų.

Neišlaikę egzamino – į jį pakartotinai galėsite registruotis po 7 kalendorinių dienų.

Pažangios pagalbos vairuotojui sistemos

Šių dienų daugelis „Regitros“ filialų jau turi pažangias sistemas, kurios padeda geriau tikrinti vairuotojų gebėjimus. Tai gali būti galiniai parkavimo davikliai, „Stop&Go“ sistema, pajudėjimo įkalnėje pagalbos sistema bei kt. Viena vertus tai palengvina egzaminą, kitą vertus – gali ir apsunkinti. Visgi, atminkite, kad Jūsų tikslas yra ne tik išlaikyti egzaminą, tačiau gebėti tinkamai ir saugiai valdyti transporto priemonę eisme. Jeigu laikysite su automobiliu, kuriame yra tokios pažangios sistemos – egzaminuotojas su jomis supažindins. Nepamirškite, kad Jūs visada galite klausti apie jas, tačiau tik iki tol, kol prasideda egzaminas.

Greta išmaniųjų, pažangių sistemų – egzaminavimui skirtuose automobiliuose yra šios pagrindinės pagalbos sistemos:

  • Galiniai parkavimo davikliai.
  • Eismo juostos palaikymo sistema.
  • Susidūrimo prevencijos sistema.
  • Pajudėjimo įkalnėje pagalbos sistema.

Specialieji važiavimo manevrai

Praktinio egzamino metu taip pat bus tikrinami ir konkretūs specialieji važiavimo manevrai, kurie padeda įvertinti – ar asmuo geba tinkamai valdyti automobilį labai skirtingose situacijose. Manevrai yra atliekami tam pritaikytoje aikštelėje ir/arba kelyje.

A1, A2, A kategorija

Egzamino metu yra atliekami šie specialieji važiavimo manevrai:

  • motociklo valdymas su išjungtu varikliu;
  • važiavimas motociklu siaura juosta;
  • važiavimas aštuoniuke;
  • važiavimas gyvatėle;
  • kliūties apvažiavimas važiuojant kelyje ne mažesniu kaip 50 km/h greičiu;
  • įsibėgėjimas ir tikslus sustojimas nurodytoje vietoje;
  • mažo spindulio posūkis į kairę arba į dešinę;
  • stabdymas važiuojant kelyje ne mažesniu kaip 50 km/h greičiu ir avarinis stabdymas egzaminuotojui nurodžius.

Manevrai yra atliekami tiek kelyje, tiek tam specialiai skirtoje aikštelėje. Viską nurodys egzaminuotojas, galima klausti ir patikslinti – ką reikia padaryti.

B1, B kategorija

Egzamino metu atliekami šie specialieji važiavimo manevrai:

  • įsibėgėjimas ir tikslus sustojimas nurodytoje vietoje;
  • apsisukimas riboto pločio juostoje;
  • transporto priemonės pastatymas į laikino stovėjimo vietą priekiu ar galu lygiagrečiai, statmenai arba įstrižai važiuojamosios dalies krašto;
  • sustojimas ir pajudėjimas iš vietos įkalnėje;
  • važiavimas atbulomis su posūkiu į dešinę arba į kairę neišvažiuojant iš eismo juostos ribų.

Visi manevrai yra atliekami kelyje, išskyrus tuos atvejus, kai egzaminas laikomas su priekaba. Viską nurodys egzaminuotojas, galima klausti ir patikslinti – ką reikia padaryti.

C1, C, D1, D kategorija

Egzamino metu atliekami šie specialieji važiavimo manevrai:

  • pastatymas šonu prie pakylos (tik D1, D kategorijoms);
  • privažiavimas atbulomis prie rampos;
  • tikslus sustojimas nurodytoje vietoje;
  • važiavimas pirmyn ir atbulomis su posūkiu į dešinę arba į kairę neišvažiuojant iš eismo juostos ribų.

Manevrai atliekami tiek kelyje, tiek tam specialiai skirtoje aikštelėje. Viską nurodys egzaminuotojas, galima klausti ir patikslinti – ką reikia padaryti.

BE, C1E, CE, D1E, DE kategorija

Egzamino metu atliekami šie specialieji važiavimo manevrai:

  • važiavimas atbulomis neišvažiuojant iš eismo juostos;
  • privažiavimas atbulomis prie rampos;
  • priekabos prikabinimas ir atkabinimas arba atkabinimas ir prikabinimas.

Visi manevrai atliekami tam specialiai skirtoje aikštelėje. Viską nurodys egzaminuotojas, galima klausti ir patikslinti – ką reikia padaryti.

Naujausi KET testai, KET bilietai internetu

Tinkamai pasiruoškite valstybiniam Regitros teorijos egzaminui su VairavimoTestai.lt ir išlaikykite egzaminą iš pirmo karto!

Nemokamas KET testas

Nuo 2021 m. spalio 1 d. B kategorijos praktikos egzaminuose yra pradėta laikyti savarankiško vairavimo užduotį, tai yra, važiavimą pagal navigaciją. Užduoties tikslas yra padėti būsimam vairuotojui jaustis stabiliau (ne tik egzamino metu, tačiau ir apskaitai įgavus teisę vairuoti). Savarankiško vairavimo užduotis truks nuo 10 iki 15 minučių (ši užduotis yra įtraukiama į bendrą vairavimo trukmę). Užduotis prasidės ne anksčiau kaip po 10 minučių pradėjus važiavimą eisme, taigi, jokio streso, jau būsite apsipratę su automobiliu. Dar prieš prasidedant užduočiai – egzaminuotojas į navigaciją įves kelionės tikslą. Galiausiai, užduoties metu egzaminuotojas gali paprašyti atlikti specialiųjų manevrą.

Mokymas vairuoti su šeimos nariais

Kadangi praktinės vairavimo pamokos kainuoja nemažai, natūralu, kad dalis būsimųjų vairuotojų stengiasi mokytis vairuoti su šeimos nariais. Mokytis vairuoti su šeimos nariais galima tik tokiu atveju, jeigu „Regitroje“ jau yra išlaikytas teorijos egzaminas ir asmeniui yra ne mažiau nei 17 metų.

Mokyti vairuoti gali tik šeimos nariai: tėvai, sutuoktiniai, vaikai ir įvaikiai, broliai, seserys, seneliai ir vaikaičiai. Taip pat atminkite, kad šeimos narys privalo turėti ne mažesnį kaip 5 metų B kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą. Žinoma, kad mokyti tas iš kurio yra atimta teisė vairuoti – negali.

Kokius dokumentus privalo turėti mokytis važiuodamas su M raide?

  • Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
  • „Regitros“ pažymą apie išlaikytą teorijos egzaminą.
  • Galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą.

Kokius dokumentus privalo turėti šeimos narys?

  • Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
  • Dokumentus, kuris įrodo, kad šeimos vairavimo instruktorius ir mokinys yra šeimos nariai.

Per dieną mokinį praktinio vairavimo leidžiama mokyti ne daugiau kaip 3 valandas.

Praktinio egzamino “Regitroje” kaina

Praktinio egzamino „Regitroje“ kaina kinta priklausomai nuo laikomos kategorijos bei to – ar laikysite su savo transporto priemone ar ne.

Kategorijos Kaina su „Regitros“ transporto priemone
 (Eur)
Kaina su savo transporto priemone
(Eur)
A, A1, A2 77,9 37,90
B 41,26 34,54*
B (96)** 34,54
B1 (automobilis su kėbulu) 34,54
B1 (vairuojama kaip motociklas) 37,90
C 89,54 34,54
CE 94,54 34,54
BE, C1, C1E, D1, D1E, D, DE, T 34,54

Po įvykusio praktikos egzamino Jūs galite peržiūrėti jo ataskaitą. Ją galite rasti prisijungę prie vairuotojų portalo.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kad egzaminas būtų išlaikytas, galima padaryti ne daugiau kaip 8 nekritines klaidas ir nė vienos kritinės ir specifinės pasikartojančios klaidos.

Taip, jeigu esate ne jaunesnis kaip 17 metų amžiaus ir jau esate išlaikę valstybinį teorijos egzaminą. Mokantysis šeimos narys privalo turėti ne mažesnį kaip 5 metų B kategorijos vairavimo stažą.

Praktikos egzaminas nereikalingas tik laikant AM kategorijos vairuotojo pažymėjimą.

Neišlaikę praktikos egzamino – į jį pakartotinai galėsite registruotis po 7 kalendorinių dienų.

KET bilietų kainos vos nuo
0,28 /val.