Medicininės pažymos

Sveikatos pažymos reikalingos prieš laikant VĮ "Regitros" egzaminus

medicinines pazymos

Norint gauti vairuotojo pažymėjimą nepakanka vien tik išlaikyti egzaminus VĮ „Regitroje“. Prieš šį procesą būtina pasitikrinti savo sveikatą ir gauti atitinkamas sveikatos būklę patvirtinančias pažymas – vairuotojo sveikatos pažymą bei pirmosios pagalbos kursų baigimo pažymėjimą. Šias pažymas būtina pateikti prieš laikant vairuotojų egzaminus. Parodžius šias pažymas atvykus laikyti teorijos egzaminą, jos bus įrašytos „Regitros“ sistemoje ir kitą kartą atvykus laikyti praktikos egzaminą arba pakartotinai teorijos egzaminą, šių pažymų su savimi turėti nebereikės.

Vairuotojo sveikatos pažyma

Norint užtikrinti saugų eismą keliuose, svarbu, kad visi eismo dalyviai būtų tinkamos sveikatos būklės. Būtent tam yra skirtas vairuotojų sveikatos patikrinimas ir tai patvirtinanti sveikatos pažyma. Ši pažyma reikalinga norintiems gauti vairuotojo pažymėjimą, jį pakeisti arba pratęsti. Taip pat tiems, kurie buvo praradę teisę vairuoti. Sveikatos patikrinimui galite užsiregistruoti bet kurioje klinikoje, net jeigu nesate joje registruotas ar deklaruotas toje vietovėje. Gauta pažyma galioja tik tai transporto kategorijai, kuriai buvote užsiregistravę. Jeigu ateityje norėsite laikyti kitos kategorijos vairuotojo pažymėjimą, sveikatos patikrą reikės pereiti iš naujo. Patikra trunka iki valandos, jos metu tikrinama vairuotojo bendra būklė, klausa, rega, atliekamas bendras kraujo tyrimas ir psichologo įvertinimas. A, AM, B kategorijoms ši pažyma galioja 10 metų, C ir D kategorijoms – 2 metus. 56-69 m. asmenims patikrinimas atliekamas kartą per 5 metus, 70-79 m. asmenims – kas 2 metus, asmenims nuo 80 m. amžiaus – kas metus.

pirmosios pagalbos kursai

Pirmos pagalbos kursų pažymėjimas vairuotojams

Dalyvaujant eisme dažnai sutinkami ir auto įvykiai bei avarijos, tad tokiais atvejais yra būtina mokėti eismo dalyviams suteikti pirmąją pagalbą. Dėl šios priežasties, visiems būsimiems vairuotojams privaloma pereiti pirmosios pagalbos kursus ir gauti tai patvirtinantį pažymėjimą. Kursų metu mokoma, kaip suteikti pirmąją pagalbą, mokomos teorinės ir praktinės žinios, o kurso pabaigoje atliekamas testas. Jį išlaikius gausite kursų baigimo pažymėjimą, kuris vairuotojams yra neterminuotas ir neturi galiojimo pabaigos. Šio pažymėjimo kartais reikia ir kai kurių specialybių darbuotojams, tačiau, jeigu pirmosios pagalbos pažymėjimas buvo išduotas vairuotojui, jis galios tik gaunant vairuotojo pažymėjimą, kitose specialybėse pažymėjimas negalioja.

KET bilietų kainos vos nuo
0,58 /val.